Terug naar blog
CM.com

De 20 hoogtepunten van 2020

Wat een jaar is het geweest! Als we terugkijken op 2020, zullen veel mensen meteen denken aan COVID-19 en hoe we ons allemaal hebben moeten aanpassen. Natuurlijk heeft dit ook invloed gehad op onze organisatie. Toch kijken we terug op een aantal mooie prestaties. Voor CM.com is het een geweldig jaar geweest op verschillende aspecten. Dus, voordat we aftellen tot 2021, nemen we je mee terug naar onze hoogtepunten van 2020 (in willekeurige volgorde).

1. Winter Week 

Normaal gesproken komen we drie keer per jaar samen in ons hoofdkantoor in Breda. We bieden een volle week met activiteiten voor onze collega's van over de hele wereld. Helaas was onze Winterweek in januari de enige gelegenheid voor ons om elkaar in 2020 persoonlijk te ontmoeten. Met een game night, Radio 538 New Year's Party en onze jaarlijkse skitrip hebben we er een week van gemaakt om nooit te vergeten. We hopen allemaal dat we binnenkort een nieuw evenement kunnen organiseren! 


2. CM Inspires

Dit is ons jaarlijkse evenement waarvoor we onze klanten uitnodigen op de CM.com Campus in Breda voor een dag vol inspiratie. Dit jaar vond het evenement plaats op 22 januari. Op het podium stond een van onze oprichters Gilbert Gooijers. Hij sprak over de laatste wereldwijde trends op het gebied van messaging innovatie. Onze klant Red je Pakketje, een snelgroeiend pakketbezorgbedrijf, legde uit hoe messaging innovatie hun groei stimuleert.


3. CM.com genoteerd aan Euronext Amsterdam

21 februari was een echte mijlpaal voor CM.com en al onze medewerkers. Vanaf die dag zijn we een beursgenoteerd bedrijf op Euronext Amsterdam. Wij zien de beursnotering als een geweldige manier om onze groeistrategie en wereldwijde uitrol van onze Conversational Commerce propositie te versnellen. In de rest van 2020 zagen we al de voordelen van deze notering. We hebben onze zichtbaarheid in de media vergroot, worden gezien als een betrouwbare partner en als een potentiële werkgever omdat steeds meer kandidaten ons leren kennen. Later in het jaar hadden we ook de mogelijkheid om extra kapitaal aan te trekken en onze acquisities deels in eigen vermogen te betalen. 


cm.com beursgang euronext

4. Overnames 

2020 was ook het jaar waarin we verschillende overnames hebben gedaan. Eind februari hebben we het internationaal opererende, maar Nederlands ticketingbedrijf Global Ticket overgenomen. Een marktleider op het gebied van e-ticket oplossingen met klanten als het Van Gogh Museum, Heineken Experience en Toverland. De overname bracht een stevige marktpositie in de kaartverkoop voor musea, attracties en dierentuinen met zich mee. 

In mei hebben we CX Company overgenomen, een digitaal conversatieplatform dat is ontworpen om automatisch op een gepersonaliseerde manier het gesprek aan te gaan met klanten, via virtuele assistenten, intelligente chatbots en conversational artificial intelligence (AI). En in oktober kwam e-commerce klantenserviceprovider RobinHQ aan boord. De klantcontactsoftware van RobinHQ en het cloud-gebaseerde platform van CX Company zijn geweldige toevoegingen aan ons aanbod van mobile first conversational commerce-oplossingen.


5. Internationale uitbreiding 

In 2020 hebben we grote stappen gezet in onze internationale groei. We hebben kantoren geopend in Los Angeles (VS), Nairobi (Kenia), Istanbul (Turkije), Bangalore (India) en Milaan (Italië). Met deze openingen hebben we ook collega's uit nieuwe delen van de wereld verwelkomd. Met de opening van deze nieuwe kantoren kunnen we dichter bij onze klanten zijn en hen op de beste manier bedienen. 


6. Geweldige groeiresultaten

Hoewel het een vreemd jaar is geweest en we zeker niet met alle onderdelen van onze organisatie zijn gegroeid, is 2020 tot nu toe een succesvol jaar geweest. In het derde kwartaal van dit jaar konden we een omzetstijging van 76% tot € 36,7 miljoen melden ten opzichte van hetzelfde kwartaal van 2019. Onze brutowinst steeg met 84% tot € 9,1 miljoen. Op 9 maart zullen we de resultaten over het gehele jaar 2020 bekendmaken. Stay tuned! 


7. Een jaar van primeurs 

Met onze beursgang op 21 februari werd het ook een jaar van primeurs. In het eerste kwartaal hebben we ons eerste jaarverslag gepubliceerd, een interessant stuk om te lezen over onze organisatie. In april organiseerden we de eerste jaarlijkse algemene vergadering voor al onze aandeelhouders. Dit was ook een van de eerste evenementen die we virtueel organiseerden. 

 

general meeting cm.com

8. Uitbreiding van ons team 

Met zo’n financiële groei groeit ons team ook. Dit jaar hebben we wereldwijd zo'n 160 nieuwe FTE's verwelkomd, waardoor we een wereldwijd team van zo'n 500 medewerkers hebben. Twee van de nieuwe medewerkers maken deel uit van ons managementteam: onze CFO Jörg de Graaf en CMO Mark Appel. Verder zijn we vooral gegroeid in onze Sales & Marketing afdeling. En natuurlijk hielpen onze acquisities ook mee. Helaas hebben we nog niet al onze nieuwe collega’s kunnen ontmoeten, maar hopelijk krijgen we daar in 2021 veel kansen voor! 


9. Introductie van nieuwe producten

Aan de productkant is het ook geen rustig jaar geweest. We waren de eersten die RCS in Duitsland en Nederland op de markt brachten. RCS is de nieuwe generatie SMS. In maart hebben we WeChat Pay, de Chinese mobile wallet die is geïntegreerd in WeChat, beschikbaar gemaakt voor ons Europese klantenbestand. En even daarvoor hebben we ook Apple Pay toegevoegd aan ons online betaalplatform. 


10. Lancering van onze cloud-oplossingen

Twee andere geweldige introducties dit jaar: onze Mobile Marketing Cloud en Mobile Service Cloud. Beide cloud-oplossingen zijn direct te gebruiken, zonder programmeerwerk. De Mobile Marketing Cloud is een omnichannel customer engagement-oplossing. Het is de enige oplossing die alle mobiele berichtenkanalen bevat. De Mobile Service Cloud biedt alle kanalen, tools en functies die je nodig hebt om een superieure klantervaring te bieden, de druk op je customer care team te verminderen en bedrijfsresultaten te verbeteren.

11. Hoe COVID-19 heeft geholpen bij de digitale transformatie

Een onderwerp dat we niet mogen missen als we het over 2020 hebben: COVID-19. Hoewel het geen hoogtepunt is, geloven we dat de pandemie een grote versneller van de digitale transformatie was. Ook veranderde het de manier waarop mensen met elkaar omgaan. Veel bedrijven moesten zich snel aanpassen aan die veranderingen. Verderop in deze lijst delen we voorbeelden van Tribe Company en hoe we bedrijven hebben geholpen met deze transformatie met onze CM.com Together Suite. Maar we hebben ook de horeca en retail geholpen met tijdsloten en mobiel bestellen. En vergeet niet de opkomst van QR-betalingen, vooral tijdens de Nederlandse collecteweek in het najaar van 2020. 

12. CM.com Together Suite

Om bedrijven te helpen tijdens de COVID-19 pandemie hebben we de CM.com Together Suite gelanceerd. Van eind maart tot juli hebben we verschillende van onze self service producten gratis aangeboden; Sign, Pages, WhatsApp Business, Customer Contact en Mobile Order. We deden dit om bedrijven te ondersteunen bij de overgang naar een online manier van werken, zoals het online ondertekenen van documenten, communiceren met klanten en, voor de horeca, mobiel bestellen en betalen.


13. Corona-proof evenementen met technologie van CM.com

In de zomer werkten we samen met Tribe Company voor in totaal 204 corona-proof concerten in ‘De Tuin van 2020’ en ‘Het Strand van 2020’. Grote Nederlandse artiesten en DJ's zoals Typhoon, Paul de Leeuw, Sunnery James & Ryan Marciano en Nicky Romero traden op voor kleine groepen bezoekers. Met een chatbot voor een gezondheidscheck en het veilig bestellen en betalen van eten en drinken via de mobiele telefoon zorgden we ervoor dat niemand zich zorgen hoefde te maken over gezondheidsrisico's.


14. CM.com Circuit Zandvoort 

Dat klinkt goed, toch? 27 augustus was weer een belangrijke dag voor CM.com. Op die dag maakten we bekend dat we naamgevend sponsor zijn geworden van Circuit Zandvoort. Samen met het circuit zijn we begonnen met een digitale transformatie om alle tickethouders van het circuit de beste klantervaring te bieden. En natuurlijk kun je ook onze branding niet missen. We hopen je snel te zien in Zandvoort! 

En vergeet niet je agenda te blokken voor de uitgestelde Formule 1 Heineken Dutch Grand Prix van 3 tot en met 5 september 2021 op CM.com Circuit Zandvoort

cm.com circuit zandvoort

15. Web Summit 2020

Gezien Web Summit een van de grootste Europese technologieconferenties is, behoort het altijd tot een van de hoogtepunten van het jaar. Helaas konden we dit jaar niet naar Lissabon. In plaats daarvan werd er een virtuele editie georganiseerd. Vanuit ons hoofdkantoor in Breda hebben we op online ronde tafels georganiseerd met leuke discussies, een masterclass met veel geïnteresseerden en hebben we deelnemers virtueel kunnen ontmoeten in onze partner room. Hoewel het anders was, is het toch een editie geweest om nooit te vergeten. 


16. Winnaar M&A Awards

Een van de eerder genoemde hoogtepunten van dit jaar was onze beursgang op 21 februari. Dit proces resulteerde in een Nederlandse M&A Award in de categorie Best ECM Deal. We zijn enorm trots op deze erkenning! 


17. Missie 538

De week voor de kerstvakantie organiseerde een van de grootste Nederlandse radiozenders, Radio 538, een eindejaarsevenement voor het goede doel ‘Missie 538 voor de Voedselbank’. Met dit evenement is geld ingezameld om 223.207 voedselpakketten te doneren aan gezinnen die dit hard nodig hebben. Wij waren de ‘tech behind’ dit evenement. En om te helpen hebben we namens elke CM.com-medewerker een voedselpakket gedoneerd. 

18. Top 100 DJ’s Awards 2020

Op 7 november maakten we ons klaar voor een virtuele avond vol optredens van 's werelds beste DJ's. We werkten samen met AMF Presents Top 100 DJ's Awards 2020 en streamden een geweldige DJ-set van Armin van Buuren vanaf CM.com Circuit Zandvoort. 


19. Customer Success Stories

De beste manier om de kracht en de voordelen van het CM.com Platform en onze oplossingen te laten zien, is niet door dat zelf te vertellen, maar om onze klanten aan het woord te laten over hoe ze onze oplossingen gebruiken om hun marketing, sales of service te verbeteren. Lees alle nieuwe verhalen op onze Customer Success Stories pagina


20. Evenementen en beurzen

In 2019 waren we bijna maandelijks aanwezig bij evenementen over de hele wereld en stonden we op het podium van de meest toonaangevende evenementen in onze branche. Begin 2020 wisten we nog weinig over de impact van een pandemie op onze evenementen- en beurskalender. Doordat veel evenementen voor een virtuele editie zijn gaan, hebben we in 2020 nog steeds van de gelegenheid gebruik gemaakt om ons te presenteren, maar we hopen je in de loop van 2021 weer persoonlijk alles te kunnen vertellen over Conversational Commerce


Het is een uniek jaar geweest, niemand zal daar aan twijfelen. Voor nu kijken we uit naar een nieuw jaar met nieuwe doelstellingen. Wil je onze updates en innovaties in 2021 niet missen? Volg ons dan op LinkedIn. En voor het geval je het gemist hebt, lees ook over de digitale communicatietrends, samengesteld door onze CEO Jeroen van Glabbeek, voor 2021.

Volg ons op LinkedIn

Volg ons

Volg ons op LinkedIn

Volg ons
Within CM.com responsible for PR and communications. Looking for something newsworthy about CM.com? Check her content!

Is this region a better fit for you?

Go
RCS
Apple Messages for Business
Whatsapp
WhatsApp
Scan & Chat
Scan de code met je mobiele telefoon of gebruik WhatsApp Web