previous icon Terug naar blog
Overnames

De overname van TraceDock door CM.com vanuit het perspectief van TraceDock’s oprichters

We hebben deze zomer tot ons genoegen kunnen aankondigen dat TraceDock, na een spannende strategische acquisitie, de krachten heeft gebundeld met CM.com. Deze ontwikkeling zorgt voor een belangrijke verbintenis tussen beide bedrijven; een verbintenis die aanzienlijke voordelen biedt aan klanten en partners van zowel TraceDock als CM.com en die voor de toekomst een aantal interessante kansen oplevert. Dit is het verhaal van de oprichters van TraceDock, Boris Schellekens en Jaap Breeuwer.

TraceDock werd in 2019 succesvol gelanceerd. Destijds liepen marketeers waardevolle marketingdata mis in Google Analytics als gevolg van het gebruik van adblockers. Het betrof data die nodig is om een effectieve analyse te kunnen maken van websites en campagnes. 

Samen met ons team hebben we een plug-en-play-oplossing ontwikkeld waarmee marketeers deze data op een privacy-vriendelijke manier konden inzien en gebruiken. In de jaren daarna kregen onze klanten te maken met meer uitdagingen zoals privacywetgeving en browsers met trackingpreventie. Er bleek behoefte te zijn aan een service die aan marketeers het complete plaatje kon laten zien, zonder dat de privacy van hun gebruikers in het geding zou komen. 


Een verbintenis op basis van een gedeelde missie

Omdat we deze inzichten wilden benutten, zijn we op zoek gegaan naar een partner die ons kon helpen om first-party marketingdata optimaal te gebruiken. We wilden ervoor zorgen dat onze klanten zich een duidelijker beeld konden vormen van hoe ze worden gezien door hun klanten. Met die kennis kunnen ze de conversie verhogen en hun budget effectiever inzetten. Daarom nam TraceDock contact op met CM.com. Het duurde niet lang voor zowel TraceDock als CM.com de synergie tussen beide bedrijven voelde. De weg naar de acquisitie werd dan ook al snel ingeslagen.  

Het was echter niet alleen de technische expertise die ons aantrok in CM.com. We zaten ook op één lijn betreffende onze waarden, onze visie op zakendoen en de manier waarop we onze bedrijven willen laten groeien. TraceDock is ontstaan uit de wens om op een andere manier te werk te gaan; om een team te bouwen dat niet wordt gehinderd door beperkende hiërarchieën. We proberen door het bieden van vertrouwen en vrijheid, een omgeving te creëren die verantwoordelijkheid en creativiteit bevordert. TraceDock en CM.com zitten allebei zo in elkaar. We proberen onze mensen aan te moedigen om te doen wat ze leuk vinden en waar ze goed in zijn zodat ze de best mogelijke bijdrage kunnen leveren aan onze producten en klanten. 

Dankzij de overname kunnen wij bij TraceDock sneller producten ontwikkelen en kunnen we vlotter inspelen op de veranderende wensen van onze klanten. Het betekent dat we vaardigheden kunnen combineren en meer opwindende innovaties kunnen creëren. Het betekent ook dat we de data van onze klanten kunnen blijven beschermen en hun privacy kunnen garanderen. We wilden werken met experts en CM.com bleek de perfecte match. 


De toekomst visualiseren

We zijn al opwindende plannen aan het maken voor de toekomst. Ons primaire doel was en is het verstrekken van gedetailleerde data op een ethisch verantwoorde manier. Verder zullen we gebruik gaan maken van alle sterke punten die CM.com te bieden heeft, zodat we onze klanten alle tools kunnen geven die nodig zijn om de ultieme klantervaring te bieden. TraceDock zorgt ervoor dat dit kan worden gerealiseerd door alles te meten, van de eerste advertentieklik tot de laatste interactie. Dat is de kracht van TraceDock.

We blijven onze diensten opschalen en zullen de klanten van TraceDock binnenkort toegang kunnen bieden tot verschillende CM.com integraties zoals Mobile Marketing Cloud en Ticketing. We gaan ook onze verkoopinspanningen in België, Denemarken en Duitsland opschalen en zullen onze gecombineerde oplossingen aanbieden aan gelieerde ondernemingen. Dit is fantastisch nieuws voor zowel onze huidige klanten en partners, als voor de klanten van CM.com die hun bedrijf willen laten groeien. 


TraceDock

Voor de huidige klanten van TraceDock wijzigt de basisservice niet. In de komende maanden zullen wij onze klanten informeren over de mogelijkheid om gebruik te maken Mobile Marketing Cloud inclusief een Customer Data Platform plug-and-play binnen de TraceDock integratie. Dit betekent dat ze de volledige klantreis kunnen meten – alle communicatie en transacties, van begin tot eind. De inzichten die hiermee worden verworven kunnen worden ingezet om het marketingbudget beter te benutten en om de klantreis te verbeteren.


CM.com 

Dankzij de acquisitie wordt het voor klanten van CM.com zeer eenvoudig om binnen een paar minuten TraceDock te installeren binnen het platform van CM.com. Dit betekent dat ze via een naadloze koppeling met hun CM.com oplossingen – bijvoorbeeld Mobile Marketing Cloud – kunnen profiteren van first-party dataverzameling en server side transaction tracking.


Partners

De gewaardeerde partners van TraceDock kunnen dankzij de overname profiteren van aanzienlijke voordelen die ontstaan bij internationale schaalvergroting. Partners kunnen bijvoorbeeld in contact komen met de Franse, Duitse, Deense en Belgische collega’s van CM.com om te onderzoeken hoe ze hun bedrijf kunnen laten groeien in deze en andere internationale markten.  

Dankzij CM.com’s uitgebreide selectie van marktleidende oplossingen in conversational commerce – zoals ticketing software, chatbots, in-app payment solutions, Mobile Marketing Cloud, Mobile Service Cloud en nog veel meer – kunnen partners hun klanten toegevoegde waarde bieden. Meer informatie hierover kun je vinden op CM.com solutions en CM.com producten. Door een brede selectie van oplossingen aan te bieden, kunnen partners klantloyaliteit opbouwen, klanttevredenheid verhogen en uiteraard de verkoop stimuleren. 


FAQ

We zijn ontzettend enthousiast over de toekomst en we kunnen niet wachten om dit met onze klanten, partners en community te delen. Hieronder vind je enkele FAQ’s waarin de volgende stappen aan de orde komen. Bij aanvullende vragen kun je uiteraard contact opnemen met ons team. Zij helpen je graag verder. 

Wanneer worden de platforms volledig geïntegreerd? 

De platforms van TraceDock en CM.com zullen aan het eind van 2021 volledig zijn geïntegreerd. De ticketing solutions zijn dan beschikbaar voor alle klanten. Volgend jaar worden er nog meer analytics beschikbaar in het CDP. 

Wat gebeurt er met de contracten van TraceDock?

De huidige contracten met TraceDock blijven ongewijzigd en klanten houden blijvend toegang tot de belangrijkste functionaliteiten van TraceDock.

Verandert er iets aan de toegang die ik heb tot producten?

De klanten van TraceDock blijven gewoon toegang houden tot alle producten. De producten van CM.com worden in de komende maanden toegankelijk gemaakt. 

Wijzigt de look and feel van de producten waar we gebruik van maken?

Als de ontwikkeling verder is gevorderd, zal de look and feel van TraceDock wijzigen in een CM.com layout, maar de functionaliteit blijft behouden.

Zal de support die hoort bij producten van TraceDock in de toekomst door hetzelfde team worden geleverd? 

Ja, het supportteam van TraceDock zal worden geïntegreerd in het team van CM.com. Beide bedrijven blijven dan ook dezelfde goede customer support leveren. 

In hoeverre zal de product-roadmap veranderen?

TraceDock zal naadloos integreren in het CM.com platform. Beide bedrijven zullen doorgaan met het ontwikkelen en lanceren van nieuwe producten die de analytische mogelijkheden in de internationale e-commerce zullen verbeteren.  

Zal ik iets merken van eventuele wijzigingen in het personeelsbestand?

Alle klanten blijven dezelfde goede service ontvangen, waar en wanneer dit maar nodig is. Als onderdeel van onze ambitieuze plannen om verder uit te breiden en ons te ontwikkelen, zal ons supportteam van experts worden uitgebreid. Daarmee kunnen we garanderen dat we de service die onze klanten en partners van ons gewend zijn, kunnen blijven leveren. We zullen onze klanten en partners tijdig informeren over wijzigingen in hun supportteam. 

Geïnteresseerd in wat TraceDock voor jou kan betekenen?

Neem contact met ons op

Geïnteresseerd in wat TraceDock voor jou kan betekenen?

Neem contact met ons op
Tom Faas
Tom Faas,
Product Marketer
logo linkedin icon
Is product marketeer voor de CM Mobile Marketing Cloud en verantwoordelijk voor de verbinding tussen de marketing, sales en product teams.

Is this region a better fit for you?

Go
close icon