Nieuwsbrief augustus 2026 Lalique Museum
 ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ 

Nieuwsbrief Lalique Museum

augustus 2026 

Beste mensen, 

 

Wat kenden we een geweldige start! 

 

De officiële opening is goed verlopen op zaterdag 4 juli jl. De grootste surprise was de komst van Katherine de kleindochter van René Lalique, haar zoon en haar kleinkinderen. Zij  heeft de openingsceremonie verricht. Dat was het moment dat de door ons gemaakte Lalique-fontein in werking gezet werd door haar. In 1925 op de wereldtentoonstelling stond een door Lalique ontworpen fontein die helaas gesloopt is. Wij hebben een klein beeld van Lalique gedupliceerd en vergroot en daarmee de fontein als een eerbetoon aan de naamgever van ons museum gemaakt. Vele genodigden hoorden de Commissaris van de Koning de heer Wigboldus, graaf R. (Roland) van Limburg Stirum namens de RDO. Altsopraan Quirine Melssen zong prachtige stukken begeleidt door haar combo terwijl danseressen een zwierige performance gaven in de gangpaden van de grote Martinikerk.

 

Na afloop werd het nieuwe Lalique Museum en de tentoonstelling MAGNIFICENT JEWELS! in de nieuwe en zwaarbeveiligde juwelenkamer bewonderd. Nieuw in het museum zijn de rolstoelopgang, het auditorium, de tuin met de Lalique-fontein, de personenlift in de Commanderij, het nieuwe entreegebouw, de vrijmetselaarsloge, de oostvleugel en de glazen corridor. Eindelijk is het nieuwe Lalique Museum een feit! Vanaf nu zetten we nog veel puntjes op de i. 

 

U bent van harte welkom. Het museum is open van di. t/m zo. van 11:00 tot 17:00 uur.

Op de foto ziet u links Katharine met haar familie. Voorzitter Santino Melssen en conservator Benjamin Janssen hebben een vriendschap voor het leven met de kleindochter van René Lalique.

Van 5 juli 2026 t/m 27 juni 2027

 

MAGNIFICENT JEWELS!  - art nouveau & art deco jewellery by René Lalique and contemporaries. 

 

Mede dankzij gastconservator Martijn Akkerman is deze tentoonstelling een unicum. Het komt zelden voor dat er zoveel juwelen van de hand van René Lalique op één plaats te zien zijn. De meeste van de ruim 130 tentoongestelde juwelen zijn gecreëerd door Lalique en ook een aantal door zijn tijdgenoten. 

 

 

Tentoonstelling Marc Chagall -  'De Kleurenpoëet' 

 

De werken van  Marc Chagall, de grote Russische Joodse kunstenaar, blijven nog in Doesburg. En wel tot en met 4 oktober 2026.

 

Het tentoongestelde werk omvat originele litho’s, etsen, pochoirs en houtgravures, deels gesigneerd en allemaal uitgegeven onder toezicht van Chagall tijdens zijn leven.

 

De thematieken zijn vrouwen, moederschap en de bijbel. De werken zijn gemaakt voor bijvoorbeeld Chagalls bijbel, de Odyssee, Fables de la Fontaine, Regards sur Paris, Paris Fantastique, Maternité (voor Marcel Arland), Crucifixion Mystique en de décomposition de la Sirène. Voor de gelegenheid zijn tevens de Poèmes van Chagall van het Frans naar het Nederlands vertaald..

 

 

 

Kleindochter Lalique schonk topstuk in 2022

 

Rond 1 november 2022 kreeg het nieuwe topstuk Collier Plaquettes Perlées een mooie plek in het Lalique Museum. Sindsdien is het art deco juweel -  geschonken door Katherine, de kleindochter van René Lalique, te zien in Doesburg.

 

Uiteraard zijn er veel meer bijzondere stukken te zien in het nieuwe museum. 

 

Dus kom gerust. Vergeet uw Museumkaart of Vipkaart  van de VriedenLoterij niet mee te nemen. 

 

Tip! 

In onze bloementuin is het heerlijk relaxen en lunchen. 

 

U bent van harte welkom. 

 

Bekijk de website 

Lalique Museum, Gasthuisstraat 1,  Doesburg

Geopend: di. t/m zo. van 11:00 tot 17:00 uur. 

[email protected]  www.laliquemuseum.nl

 Uitschrijven