previous icon Terug naar blog
Ticketing

9 onmisbare features voor de online ticketshop van jouw museum of park

Een kaartje kopen bij de ingang van je park of museum is en blijft belangrijk, maar een online ticketsysteem is tegenwoordig niet meer weg te denken. Of je nu al online tickets verkoopt of ermee wilt starten, het kiezen van goede ticketing software kan ingewikkeld zijn. Zoek een partner die bijdraagt aan een soepele bezoekerservaring, die jou helpt efficiënter te werken en misschien zelfs extra inkomsten genereert. Om je op weg te helpen, zijn hier de 9 features die een goed online ticketingsysteem voor elk museum of park moet hebben.

1. Kassasoftware en online ticketing vanuit één capaciteit

Omdat deurverkoop altijd belangrijk blijft, is het onmisbaar dat je partner voor online ticketing ook kassasoftware heeft. Je houdt dan zicht op de capaciteit vanuit één plek en hebt hetzelfde aanspreekpunt voor al je vragen over ticketing. Nog beter is het als je ook selfservice kiosken kunt neerzetten bij de ingang. Bezoekers kunnen dan zelf sneller hun tickets kopen en dat betekent minder wachtrijen. Let er trouwens wel op dat al je verkooppunten bepaalde jaarkaarten accepteren zoals CJP cultuurpas, Museumjaarkaart en Vriendenloterij VIP-kaart. Wil je meer weten hierover, lees dan hier de top 10 must-haves voor museum of park kassasoftware.

pos-kassa-tickets2. Flexibiliteit met dynamic pricing

Een goed online ticketing systeem biedt de mogelijkheid om in te spelen op vraag en aanbod. Genereer bijvoorbeeld extra inkomsten door op populaire dagen de ticketprijs te verhogen. Rustige dagen maak je aantrekkelijker door een gereduceerd tarief aan te bieden. Dan plannen meer studenten en gepensioneerden bijvoorbeeld hun bezoek en verkoop je uiteindelijk meer tickets. Dynamic pricing stelt je ook in staat om flexibel te reageren op verschillende omstandigheden, zoals vakanties, feestdagen of evenementen in de stad.

3. Vergroot je bereik met resellers

Resellers inzetten is een slimme manier om sneller tickets te verkopen en lokaal maar ook wereldwijd meer mensen te bereiken. Jij betaalt enkel een bedrag per verkocht ticket. De resellers doen zelf hun promotie, dus het scheelt jou tijd en extra promotiekosten. Met Global Reseller krijg je één overzichtelijk dashboard waarin je makkelijk wijzigingen verwerkt, gekoppeld aan je ticketing software zodat ook de capaciteit realtime bijgehouden wordt. Je ziet per reseller hoeveel tickets je verkoopt en kunt daarop je strategie aanpassen.

global-reseller4. Eigen branding en design

Zorg ervoor dat je ticketing software de mogelijkheid biedt om je ticketshop in te richten met je eigen branding en design in plaats van een standaard template. Op deze manier geef je een professionele uitstraling en laat je zien dat je zorg besteedt aan alle aspecten van de (online) klantreis. Dit vergroot het vertrouwen van bezoekers en laat een positieve indruk achter. Zorg tegelijkertijd voor een gebruiksvriendelijke en simpele interface van de ticketshop, zodat bezoekers snel door het aankoopproces kunnen navigeren. Neem eens een kijkje naar dit voorbeeld om te zien hoe onze gebruiksvriendelijke ticketstraat eruitziet.

5. Gebruiksvriendelijk CMS

Je wilt niet afhankelijk zijn van een contactpersoon bij je ticketing partner. Daarom heb je een CMS nodig waarin je makkelijk zelf wijzigingen kunt aanbrengen, zoals openingstijden, gesloten dagen, prijzen, afbeeldingen, teksten en meer. Houd de controle in eigen handen, zodat je snel kunt reageren op veranderingen, zoals last-minute evenementen, speciale aanbiedingen of andere wijzigingen. Als je dit eenmaal hebt doorgevoerd, kun je het ook direct communiceren naar je bezoekers, zonder vertraging of afhankelijkheid van anderen.

6. Integratie Google Things To Do

Een online ticketing systeem dat is geïntegreerd met Google Things To Do, heeft een streepje voor. Met deze populaire functie binnen Google Search kunnen bezoekers namelijk direct vanuit Google hun ticket kopen in jouw ticketshop. Hierdoor vinden meer mensen je museum of park via Google, doordat je wordt opgenomen in relevante zoekresultaten en aanbevelingen van het platform. De soepele gebruikerservaring van het kopen van een ticket in slechts een paar klikken stimuleert tegelijkertijd de omzet van jouw museum of park.

google-museumpark-phone

7. Customer support bespaart je tijd

Als museum of park ligt jouw kracht in het verzorgen van een onvergetelijke bezoekerservaring. Daarom is het een pré als de ticketing partner die je kiest ook customer support verzorgt. Deze leveranciers beschikken vaak over meer expertise en kennis om technische vragen in het systeem te beantwoorden, kunnen snel schakelen bij problemen en hebben efficiënte tools in huis om meerdere vragen tegelijkertijd te behandelen. Zo krijgen jouw bezoekers snel en duidelijk antwoord op hun vragen en zorg je voor een betere bezoekerservaring.

8. Marketing mogelijkheden

Het is handig als je partner marketingmogelijkheden aanbiedt, waarmee je e-mails, WhatsApp- en SMS-berichten kunt versturen. Verzamel alle informatie over bezoekers in het Customer Data Platform, en informeer ze met enkele klikken over hun aankomende bezoek of vraag naderhand om feedback. Sla voorkeuren op, zoals welke expositie iemand bezoekt, of iemand een Museumjaarkaart heeft en wat voor ticket ze kochten (bijv. 65-plusser, student, etc.). Op basis hiervan verstuur je automatisch waardevolle promoties. Bijvoorbeeld, als iemand eerder interesse toonde in een kunstenaar met een nieuwe expositie, stuur dan een e-mail met een mooie korting. Zo boost je de ticketverkoop op een slimme en efficiënte manier, die vooral ook waardevol is voor je bezoekers.

mobiele-marketing-whatsapp

9. Integratie online marketing platformen

Je wilt natuurlijk ook weten hoe je marketinguitingen die je draait op externe bronnen presteren. Daarom is het belangrijk dat je ticketshop gekoppeld is aan Google Analytics 4 of Meta. Als dit niet het geval is, kan dit je veel extra werk en tijd kosten. Met de integratie kun je zien waar het meeste verkeer vandaan komt, welke kanalen de meeste conversies opleveren en welke specifieke campagnes het meest effectief zijn. Met deze informatie kun je je marketingcampagnes verbeteren, je budget effectiever toewijzen en uiteindelijk meer tickets verkopen.

Vergeet deze features niet

Natuurlijk zijn er nog veel meer belangrijke features, die bijna elk systeem heeft. Bij het maken van je keuze voor online ticketing software is het slim om te controleren of deze features goed werken. Denk aan de volgende:

  • Tijdsloten voor een soepele doorstroom

  • Donatiemodule om extra inkomsten te genereren

  • Groep en scholenmodule om makkelijk boekingen voor groepen te regelen

  • Scan-app om jouw telefoon tot een ticketscanner om te toveren

  • Geavanceerde rapportage en analysemogelijkheden

Hét ticketingsysteem voor jouw museum of park

Na het lezen van dit verhaal lijkt het misschien best een checklist om rekening mee te houden. Niets is minder waar. CM.com ontwikkelde namelijk samen met verschillende grote musea en parken een complete ticketing oplossing. Dit systeem sluit volledig aan op een soepele online en offline bezoekerservaring speciaal voor musea en parken. Op basis van feedback uit de industrie en nieuwe technologie, ontwikkelen we dit systeem continu. Door deze innovatieve manier van werken, garanderen we een ticketing software systeem dat altijd up-to-date is en past bij jouw wensen en behoeften.

Meer informatie? Ons team staat voor je klaar!

Neem contact op Ontdek ticketing

Meer informatie? Ons team staat voor je klaar!

Neem contact op Ontdek ticketing
Jasmijn Stenzler
Jasmijn Stenzler,
Product marketeer Ticketing
logo linkedin icon

Als product marketeer is het van belang de markt, concurrentie, trends en (potentiele) klanten zo goed mogelijk te snappen om het product, marketing en sales team te helpen in met een zo goed mogelijk product en boodschap naar de (potentiele) klanten te gaan.

Is this region a better fit for you?
Go
close icon