previous icon Terug naar blog
Betalingen

De top 10 must-haves voor jouw museum of park kassasoftware

Wanneer je als museum of park op zoek bent naar nieuwe kassasoftware, zijn er veel dingen waar je rekening mee moet houden. Je hebt een software nodig die een soepele doorstroom bij de entree verzekert en zowel handig te gebruiken is voor jouw team als voor bezoekers. Plus, vergeet de financiële impact niet. Een efficiënt systeem heeft zeker invloed op de uiteindelijke omzet. Dus waar moet je op letten? Hier zijn enkele must-haves voor jouw toekomstige Point-of-Sale (POS) software.

Ondanks dat ecommerce steeds groter wordt, koopt alsnog meer dan 50% van de museum- en parkbezoekers kaartjes aan de deur. Dit biedt een waardevolle kans om de bezoekerservaring te optimaliseren door efficiënte POS software te introduceren op het moment dat bezoekers arriveren. Op die manier kan je het proces stroomlijnen en de tevredenheid van bezoekers verhogen.

1. Naadloze integratie met online ticketing

Misschien wel het belangrijkste is dat je kassasoftware integreert met je online ticketing. Hierdoor wordt de deurverkoop automatisch vermindert van de totale capaciteit, wat overboeking voorkomt en het risico op teleurgestelde bezoekers vermindert. Je voorkomt namelijk dat je meer bezoekers binnenlaat dan je aankunt, waardoor er geen drukte ontstaat en de bezoekerservaring beter is. En niet te vergeten: door te kiezen voor een partner die zowel online als offline ticketing kan afhandelen, heb je ook één aanspreekpunt voor al je ticketingvragen. Dit bespaart je dus het gedoe van het middelpunt zijn van communicatie tussen meerdere partijen.

2. Makkelijk in gebruik

Natuurlijk wil je ook kassasoftware die vanaf de eerste dag gemakkelijk te gebruiken is, zodat bestellingen snel verwerkt kunnen worden en dit (hopelijk) resulteert in een hogere omzet. Dit is vooral belangrijk in de vrijetijdsindustrie, waar veel seizoensgebonden of parttime personeel werkt en nieuwe medewerkers op korte termijn moeten worden ingewerkt. Intuïtieve interfaces die eenvoudig aanpasbaar en uitlegbaar zijn aan anderen zorgen voor kortere wachtrijen, tevreden werknemers en een positieve bezoekerservaring.

3. Mogelijkheid om zelf aan te passen

Elk museum of park is anders, daarom wil je graag een POS-software hebben die je kunt aanpassen aan jouw voorkeuren. Denk bijvoorbeeld aan het aanpassen van afbeeldingen, producten, prijzen, voorraad en alles wat ervoor zorgt dat het aansluit bij jouw museum of park. Je kan zelfs de display aanpassen in jouw huisstijl. En dit beperkt zich niet tot het ontwerpen van slechts één template, je wilt dit kunnen doen voor elk verkooppunt in jouw museum of park, of het nu de entree, de museumwinkel of het restaurant is.

pos-dashboardd

4. Flexibele set-up

Een andere essentiële factor is dat je POS-software "hardware agnostic" is, wat betekent dat het op elk apparaat kan worden geïnstalleerd. Of je nu handheld apparaten, robuuste kassa's of zelfs smartphones verkiest, de keuze is aan jou. Dit stelt je in staat om je eigen optimale set-up te creëren voor een soepele doorstroom bij de entree en flexibel op te schalen tijdens drukke periodes. Het is ook belangrijk om software te kiezen die compatibel is met de belangrijkste besturingssystemen, zoals Android, iOS en Windows. Entree op Windows en horeca op iPad? Geen probleem! Bovendien is het de moeite waard om te controleren of je POS-partner het gemak biedt van eenvoudige installatie van scansoftware op smartphones.

5. Eigen hardware kiezen

De mogelijkheid om je eigen hardwarestack samen te stellen is een groot pluspunt als het gaat om kassasoftware. Je wilt niet vastzitten aan één hardwarepartner, omdat je dan het risico loopt dat je opnieuw moet investeren in nieuwe terminals en/of printers als je besluit dingen te veranderen naarmate je bedrijf groeit. De beste aanpak is om software te vinden waarbij je je bestaande hardware kunt gebruiken en toch kunt profiteren van alle voordelen. Desalniettemin is het natuurlijk fijn als je de optie hebt om hardware af te nemen wanneer je wilt upgraden.

6. Innovatief

Technologie staat niet stil, dus het is verstandig om POS-software te kiezen die voortdurend wordt verbeterd om te voldoen aan de veranderende behoeften van de industrie en de voorkeuren van jouw bezoekers. Uiteraard zal elke leverancier beweren dat zij de toonaangevende innovator zijn. De beste POS-partners zullen jouw input vragen en eventuele aanbevelingen voor toekomstige productontwikkelingen ter harte nemen. Zo hebben we bijvoorbeeld onlangs geluisterd naar klantfeedback en een bezoekersgerichte display toegevoegd aan onze software. Hiermee krijgt de bezoeker direct een QR-code om het museum of park binnen te gaan, of een digitale bon wanneer ze een drankje of snack kopen. Het resultaat? Minder papierverbruik en een verminderde impact op het milieu, terwijl je een geweldige bezoekerservaring biedt.

pos1

7. Realtime rapportage en analyse

Natuurlijk wil je graag je prestaties bijhouden. Kies daarom voor software die je realtime en nauwkeurige inzichten biedt in verkoop, omzet, transacties, voorraadniveaus en klantgedrag, allemaal verzameld in een gecentraliseerd dashboard. Denk hierbij aan welke producten het meest populair zijn, welk moment in de week het drukst is en nog veel meer. Deze krachtige analyses kunnen je helpen bij het nemen van beslissingen, geven je een beter inzicht in hoe je je bezoekers kunt bedienen en helpen je een strategie te ontwikkelen om de verkoop te stimuleren en operationele activiteiten te verbeteren.

8. Integratie met relevante partners

Zoals je waarschijnlijk al gemerkt hebt, zijn wij grote voorstanders van integraties. Daarom adviseren we ook dat je bij het kiezen van kassasoftware rekening houdt met de mogelijkheid tot integratie met andere belangrijke diensten, zoals betaalproviders (zoals Zettle, Payplaza & Adyen) en diensten voor het herkennen van cadeau- en loyaliteitskaarten zoals Museumkaart, CJP en Vriendenloterij VIP-kaart. Op deze manier kun je meer opties aan je klanten bieden en hun algehele ervaring verbeteren.

9. Bezoekers zijn in controle

Voor het bedienen van je kassasoftware heb je niet altijd medewerkers nodig. Er zijn namelijk ook softwareoplossingen beschikbaar die de mogelijkheid bieden voor een self-service kiosk, waarmee bezoekers hun eigen tickets kunnen kopen. Dit verlicht de werkdruk voor je personeel, verhoogt de efficiëntie en vermindert wachttijden. Bovendien geven de nieuwe generaties bezoekers, zoals Gen Z en millennials, de voorkeur aan een snelle aankoopervaring boven persoonlijk contact, wat resulteert in een betere ervaring voor hen. Daarnaast biedt de self-service kiosk ook de mogelijkheid om upsells te stimuleren door pop-ups te tonen van exclusieve tentoonstellingen of rondleidingen.

Er is echter meer. Je kunt het self-service concept ook uitbreiden naar andere verkooppunten, zoals je restaurant, met behulp van Mobile Order. Door simpelweg een QR-code te scannen, kunnen je gasten de menukaart bekijken, direct hun keuzes maken en betalen. Dit biedt talloze voordelen, die je hier kunt ontdekken.

10. Stabiliteit en snelheid

Ten slotte is een goed kassasysteem schaalbaar en stabiel. Het is van groot belang dat je tijdens piekseizoenen, zoals schoolvakanties, transacties razendsnel kunt verwerken. Op deze manier kun je niet alleen hoge omzetten genereren, maar ook zorgen voor een betere bezoekerservaring. Dit is essentieel voor de groei en evolutie van je bedrijf en om ervoor te zorgen dat je bezoekers blijven terugkomen.

Even voorstellen... jouw ideale kassasysteem

Als dat klinkt als té hoge verwachtingen van een kassasoftware, dan staat je een aangename verrassing te wachten. CM.com doet dit allemaal en nog veel meer.

Onze oplossing is ontwikkeld op basis van feedback van de industrie, zoals bedrijven als die van jou. Het is efficiënt en gebruiksvriendelijk, met een moderne interface die je helpt een hogere omzet te behalen. Het is flexibel en intuïtief, zodat je team een snellere en soepelere service kan bieden en er meteen vertrouwd mee kan raken.

Krijg het aantal bezoekers dat jouw attractie verdient en neem contact met ons op via de onderstaande knop.

Neem contact op met ons team om te ontdekken hoe onze kassasoftware je kan helpen om de ticketverkoop te verhogen en de bezoekerservaring te verbeteren..

Neem contact op Ontdek de website

Neem contact op met ons team om te ontdekken hoe onze kassasoftware je kan helpen om de ticketverkoop te verhogen en de bezoekerservaring te verbeteren..

Neem contact op Ontdek de website
Jasmijn Stenzler
Jasmijn Stenzler,
Product marketeer Ticketing
logo linkedin icon

Als product marketeer is het van belang de markt, concurrentie, trends en (potentiele) klanten zo goed mogelijk te snappen om het product, marketing en sales team te helpen in met een zo goed mogelijk product en boodschap naar de (potentiele) klanten te gaan.

Is this region a better fit for you?
Go
close icon