previous icon Terug naar blog
Live

11 tips om jouw de ticketverkoop van jouw evenement te boosten

Het is geen geheim dat het verkopen van tickets in de huidige tijd een uitdaging kan zijn. Vooral door inflatie zijn jongeren selectiever in het uitgeven van hun beschikbare inkomen. Daarnaast nemen ze ook vaak last-minute beslissingen, waardoor het moeilijker wordt om het evenementenbezoek ruim van tevoren te voorspellen. Niet te vergeten de hevige concurrentie op de markt. Dus, als je op zoek bent naar nieuwe manieren om sneller ticket te verkopen, zoek niet meer verder. Van het gebruik van nieuwe marketingkanalen tot het inzetten op datagedreven methoden en het benutten van loyale fans en influencers, hier zijn 11 innovatieve manieren om jouw evenement uit te verkopen.

1. Benut nieuwe marketingkanalen.

Hoewel e-mailmarketing relevant blijft, kan een overvloed aan promotionele e-mails leiden tot lage open rates. Dus waarom zou je je niet onderscheiden door berichten te sturen naar je fans via Instagram- en Facebook-marketingberichten? Dit zijn kanalen waarop jongere generaties toch al uren aan het scrollen zijn. Stuur meldingen voor de voorverkoop, updates, of maak in-chat ticketverkoop mogelijk. Door nieuwe kanalen te gebruiken, val je meer op en kun je hogere open rates, meer engagement en een voorsprong op de concurrentie verwachten.

instagram-marketing-festival

2. Stuur herinneringen naar oud-bezoekers

Ontgrendel de kracht van je verzamelde data om de bezoekers van je vorige evenementen te identificeren. Kijk naar bezoekers die zich hebben gepre-geregistreerd, die vorige edities hebben bijgewoond, of die andere interacties hebben vertoond (zoals winacties), maar nog geen ticket hebben gekocht. Maak vervolgens gebruik van deze waardevolle inzichten om gerichte herinneringscampagnes te sturen en hen te verleiden met beloningen zoals exclusieve kortingen of gratis upgrades om dat laatste zetje te geven.

3. Start een referral programma

Een andere manier om de ticketverkoop te stimuleren, is via een referral programma waarbij huidige tickethouders worden aangemoedigd om een referral link met hun vrienden te delen. Wanneer een vriend een ticket koopt via die link, ontvangen zowel de huidige als de nieuwe ticketkoper een beloning, zoals drankmunten, een VIP-upgrade of een kans op een gratis ticket volgend jaar. Deze mond-tot-mondreclame is een krachtig middel, aangezien huidige tickethouders extra promotie creëren rondom je evenement en zo meer verkopen genereren.

4. Maak gebruik van je loyale fans

Gebruik het Customer Data Platform om je loyale klanten te identificeren door hun interactiegeschiedenis te analyseren, zoals evenementenbezoek, app-downloads en betrokkenheid, en stuur ze gepersonaliseerde communicatie waarin je vraagt om promoties te delen via hun sociale kanalen. Je kunt hen ook vragen een verwijzingslink of code te delen met vrienden en familie, waarbij je korting geeft of VIP-tickets aanbiedt als beloning.

5. Zet in op winacties en stimuleer online delen

Volgens resultaten van een recent onderzoek plannen oudere bezoekers hun evenementen verder vooruit en nemen jongere generaties - over het algemeen - vaker last-minute beslissingen. Een manier om ervoor te zorgen dat jongere doelgroepen hun tickets van tevoren kopen, is bijvoorbeeld door gebruik te maken van giveaways waarbij deelnemers worden gevraagd om je evenement te promoten op hun sociale kanalen. Zo maak je gebruik van hun bereik en verhoog je de online aanwezigheid van je evenement.

6. Ontdek de kracht van influencers

Jongere generaties spenderen veel van hun tijd op sociale media platforms zoals TikTok en Instagram. Daarom kan het heel handig zijn om gebruik te maken van sociale media-influencers om je evenement te promoten. Let wel op dat je kiest voor influencers die passen bij jouw evenement, zoals bijvoorbeeld artiesten uit jouw line-up. Zo blijven zij in contact met hun fans en helpen ze tegelijkertijd nieuwe evenementbezoekers aan te trekken. Zelfs na het evenement kun je deze influencers blijven gebruiken om de hoogtepunten na het evenement te delen, waardoor een gevoel van FOMO ontstaat en je buzz creëert voor je volgende evenement.

7. Groepstickets

Een bekende maar effectieve methode om de ticketverkoop snel te stimuleren en meer bezoekers aan te trekken, is het aanbieden van groepstickets. Aangezien het leuker is om met vrienden dan alleen naar een evenement te komen, kun je gereduceerde tarieven aanbieden voor groepen, zoals "familietickets", wat tegelijkertijd meer verkopen voor jou betekent - een win-winsituatie!

8. Retarget potentieel geïnteresseerde bezoekers

Laat potentiële ticketkopers niet wegglippen. Richt je op bezoekers die je ticketshop, website of andere pagina's hebben bezocht maar nog niet hebben geconverteerd door hen opnieuw advertenties te laten zien om hen eraan te herinneren dat jouw evenement eraan komt. Dit zal helpen om een gevoel van urgentie te creëren en de verkoop te stimuleren. Online marketingtools zoals GA4 en Meta Conversion API kunnen je helpen bij dit proces. Zorg er wel voor dat je ticketprovider een integratie heeft met deze conversie tracking tools om tijd en moeite te besparen. Bezoek onze blog voor meer informatie over conversie tracking.

9. Optimaliseer je ticketshop

Je wilt dat het aankoopproces van een ticket simpel is, anders is er meer kans dat je potentiële bezoekers verliest. Om dit te bereiken, zorg ervoor dat je ticketshop geoptimaliseerd is voor mobiel gebruik en vereenvoudig het aankoopproces. Maak gebruik van trackingplatforms zoals GA4 om gebieden voor verbetering te identificeren en te achterhalen waar bezoekers vaak afhaken tijdens het aankoopproces. Door de juiste betaalmethoden aan te bieden, minder informatie te vragen of minder stappen in de ticketflow te gebruiken, kun je ervoor zorgen dat er meer succesvolle transacties plaatsvinden en uiteindelijk meer ticketverkoop.

10. Benut het momentum na je evenement

Houd het enthousiasme van je bezoekers vast na het evenement door pre-registratie of hoge early bird kortingen aan te bieden voor het volgende jaar, waardoor de hype blijft leven en toekomstige ticketverkoop al gedeeltelijk wordt gegarandeerd. Je kunt bezoekers verder betrekken met exclusieve voordelen, zoals VIP-upgrades en backstage-ervaringen, als beloning voor hun loyaliteit en om herhaalbezoek te stimuleren.

11. Blijf gedurende het jaar in contact

Wacht niet tot het laatste moment om promotie te maken voor je evenement. Zorg ervoor dat je het hele jaar door in contact blijft met je fans, bijvoorbeeld via de app die veel evenementbezoekers waarschijnlijk al hebben geïnstalleerd. Met deze krachtige tool kun je gedurende het hele jaar push-berichten sturen, exclusieve content delen, of polls houden om de line-up voor volgend jaar te bepalen. Door in contact te blijven, bouw je een community en merkloyaliteit op, waardoor jouw evenement als eerste in gedachten komt wanneer het volgende festivalseizoen begint.

sitw-phone

Klaar om je ticketverkoop te boosten?

Het stimuleren van de ticketverkoop komt neer op een combinatie van creativiteit, data en betrokkenheid. Bij CM.com bieden we een veel oplossingen om dit te faciliteren waaronder ticketing, customer data platform, marketingautomatiseringstools en een evenementen-app. Deze kunnen je kunnen helpen om de ticketverkoop van je evenement naar een geheel nieuw niveau te tillen.

Nieuwsgierig? Ons team staat klaar om je te helpen!

Neem contact op Ontdek ticketing

Nieuwsgierig? Ons team staat klaar om je te helpen!

Neem contact op Ontdek ticketing
Jasmijn Stenzler
Jasmijn Stenzler,
Product marketeer Ticketing
logo linkedin icon

Als product marketeer is het van belang de markt, concurrentie, trends en (potentiele) klanten zo goed mogelijk te snappen om het product, marketing en sales team te helpen in met een zo goed mogelijk product en boodschap naar de (potentiele) klanten te gaan.

Is this region a better fit for you?
Go
close icon