previous icon Terug naar blog
Ticketing

Ticketing als eerste touchpoint van de Formula 1 Heineken Dutch Grand Prix ultieme fanbeleving

Ticketing is voor elk evenement het eerste contactpunt van de totaalbeleving, dus ook voor de Formula 1 Heineken Dutch Grand Prix. Daarom wil je dat het vlekkeloos verloopt, zodat iedereen die een ticket kan bemachtigen zich verheugt op zijn of haar bezoek. Door de enorme populariteit van de Formule 1 is er echter veel belangstelling voor tickets voor dit evenement - meer dan er daadwerkelijk tickets zijn. Daarom was de Formule 1 Heineken Dutch Grand Prix op zoek naar een innovatief ticketing systeem om alles soepel te laten verlopen, en CM.com bood de oplossing.

Jasmijn Stenzler
Jasmijn Stenzler,
Product marketeer Ticketing

Normaal gesproken heeft een evenement een paar verschillende tickettypes en is het ticketingproces vrij simpel. De Dutch Grand Prix is echter complexer. Dit komt niet alleen door de grote vraag, maar ook door uitgestelde tickets, verschillende zitplaatsen, promotionele activiteiten, gesponsorde tickets, en meer. Ons innovatieve ticketingsysteem kan al deze uitdagingen aan, omdat we ons product continu verbeteren door te luisteren naar de behoeften van onze klanten en de industrie. 

Loterij voor tickets

Meestal wanneer je een evenement wilt bezoeken ga je naar een ticketshop en koop je het gewenste ticket. Misschien wordt er een wachtrij geactiveerd als het evenement populair is, en heb je geluk als je er doorkomt. De vraag voor de Dutch Grand Prix was echter zo groot, dat de organisatie een eerlijker proces wilde. Daarom werkte de organisatie met een 'request shop' in ons Seated Ticketing product, waar ze iedereen een eerlijke kans gaven om zich in te schrijven voor tickets. In deze branded shop konden racefans hun ticketvoorkeuren aangeven, bijvoorbeeld in welke zone ze wilden zitten of welke dagen ze wilden bezoeken. Een plattegrond van het circuit gaf de fans een duidelijk overzicht van de verschillende zitplaatsenzones. Op basis van deze voorkeuren vond vervolgens een loting plaats in het systeem en kregen de racefans een e-mail met goed of slecht nieuws. 

MyDGP voor updates

De e-mail bevatte een link naar een persoonlijke omgeving op ons platform. Deze omgeving heet 'MyDGP', kort voor 'Mijn Dutch Grand Prix'. Binnen MyDGP kunnen bezoekers alle informatie over hun tickets inzien. Direct na de loting konden bezoekers hun tickets betalen via een betaallink. Daarna kon de hoofdboeker een link delen met zijn vrienden die meegaan om hun tickets te personaliseren. Op deze manier ontvangt de Dutch Grand Prix waardevolle data, en krijgen de bezoekers een meer gepersonaliseerde ervaring. Als bezoekers niet meer kunnen komen, kunnen ze hun tickets eenvoudig verkopen via ons officiële reseller platform. Anders ontvangen zij hun tickets twee weken van tevoren om zwarte marktverkoop te voorkomen.

Tickets voor sponsors & partners

Naast de "gewone" tickets zijn er ook andere soorten tickets voor de Dutch Grand Prix. Zoals tickets voor sponsors en partners die het evenement mogelijk maken. Al deze bedrijven krijgen, afhankelijk van het contract, een bepaald aantal tickets voor de tribune of hun business lounge. Sponsors willen deze tickets flexibel verdelen onder hun relaties gedurende het jaar en niet afhankelijk zijn van de organisatie van de Dutch Grand Prix. Om dit efficiënt te faciliteren, maken zij gebruik van de Guest Manager. In dit systeem heeft elke sponsor een eigen omgeving waarin zij eenvoudig tickets kunnen toewijzen, herverdelen, annuleren en de zitplaatsen van hun gasten bepalen.

Een ticket bij boodschappen

Een van die sponsors is de Nederlandse supermarktketen Jumbo. In de laatste maanden voor het evenement hebben zij een leuke actie waarbij hun klanten vijftig procent korting krijgen op tickets als ze voor een bepaald bedrag aan euro's hebben besteed. Dit initiatief vereiste een aparte ticketingoplossing die CM.com faciliteerde. Dit werd gedaan door een volledig branded Jumbo ticketshop te bouwen via General Admission en 10.000 unieke kortingscodes te genereren om ervoor te zorgen dat gebruikers geen code deelden met vrienden.

Scan en geniet van de race

Als het weekend eindelijk aanbreekt, zullen hordes racefans zich naar het circuit begeven. Om ervoor te zorgen dat ze niet in een lange rij hoeven te staan, creëert ons team aan een solide toegangsplan. Er zijn meer dan 150 scanners actief voor 4 hoofdingangen, meerdere hospitality zones en parkeerplaatsen, dus het is belangrijk dat we ervoor zorgen dat onze scansoftware de juiste tickets goedkeurt bij de juiste ingangen. Ook ter plaatse blijft ons team gefocust en houdt de real-time statistieken in de gaten om te zien hoeveel fans er al binnen zijn en of er drukke gebieden zijn waar we moeten opschalen. Op die manier kunnen we voor iedereen een vlotte entree mogelijk maken en kan de race-ervaring zonder problemen beginnen.

Klaar voor volgend jaar

Nog voordat de Grand Prix van Nederland dit jaar van start gaat, gaat de ticketverkoop voor volgend jaar live voor alle trouwe fans. De Formule 1 Heineken Dutch Grand Prix heeft in de loop der jaren een uitgebreide database van racefans opgebouwd en deze opgeslagen in het Customer Data Platform. Van hieruit zal in de zomer de eerste campagne starten met een e-mail om je aan te melden voor de Formule 1 Heineken Dutch Grand Prix 2023. Naast dat de Dutch Grand Prix al vooruit kijkt, doen wij dat ook en we zijn enthousiast om de komende jaren bij te dragen aan de ultieme ticketing fanbeleving.

Ontdek hoe de Formule 1 Heineken Dutch Grand Prix & CM.com de ultieme fanervaring creëren

Jasmijn Stenzler
Jasmijn Stenzler,
Product marketeer Ticketing
logo linkedin icon

Als product marketeer is het van belang de markt, concurrentie, trends en (potentiele) klanten zo goed mogelijk te snappen om het product, marketing en sales team te helpen in met een zo goed mogelijk product en boodschap naar de (potentiele) klanten te gaan.

Is this region a better fit for you?
Go
close icon