previous icon Terug naar blog
Jun 30, 2023
4 minutes read

Ticketing als eerste touchpoint van de Formula 1 Heineken Dutch Grand Prix ultieme fanbeleving

Ticketing is voor elk evenement het eerste contactpunt van de totaalbeleving, dus ook voor de Formula 1 Heineken Dutch Grand Prix. Daarom wil je dat het vlekkeloos verloopt, zodat iedereen die een ticket kan bemachtigen zich verheugt op zijn of haar bezoek. Door de enorme populariteit van de Formule 1 is er echter veel belangstelling voor tickets voor dit evenement - meer dan er daadwerkelijk tickets zijn. Daarom was de Formule 1 Heineken Dutch Grand Prix op zoek naar een innovatief ticketing systeem om alles soepel te laten verlopen, en CM.com bood de oplossing.

Esmee Spaan
Esmee Spaan,
Product marketeer Ticketing

Normaal gesproken heeft een evenement een paar verschillende tickettypes en is het ticketingproces vrij simpel. De Dutch Grand Prix is echter complexer. Dit komt niet alleen door de grote vraag, maar ook door uitgestelde tickets, verschillende zitplaatsen, promotionele activiteiten, gesponsorde tickets, en meer. Ons innovatieve ticketingsysteem kan al deze uitdagingen aan, omdat we ons product continu verbeteren door te luisteren naar de behoeften van onze klanten en de industrie.

Loterij voor tickets

Meestal wanneer je een evenement wilt bezoeken ga je naar een ticketshop en koop je het gewenste ticket. Misschien wordt er een wachtrij geactiveerd als het evenement populair is, en heb je geluk als je er doorkomt. De vraag voor de Dutch Grand Prix was echter zo groot, dat de organisatie een eerlijker proces wilde. Daarom werkte de organisatie met een 'request shop' in ons Seated Ticketing product, waar ze iedereen een eerlijke kans gaven om zich in te schrijven voor tickets. In deze branded shop konden racefans hun ticketvoorkeuren aangeven, bijvoorbeeld in welke zone ze wilden zitten of welke dagen ze wilden bezoeken. Een plattegrond van het circuit gaf de fans een duidelijk overzicht van de verschillende zitplaatsenzones. Op basis van deze voorkeuren vond vervolgens een loting plaats in het systeem en kregen de racefans een e-mail met goed of slecht nieuws.

MyDGP voor updates

De e-mail bevatte een link naar een persoonlijke omgeving op ons platform. Deze omgeving heet 'MyDGP', kort voor 'Mijn Dutch Grand Prix'. Binnen MyDGP kunnen bezoekers alle informatie over hun tickets inzien. Direct na de loting konden bezoekers hun tickets betalen via een betaallink. Daarna kon de hoofdboeker een link delen met zijn vrienden die meegaan om hun tickets te personaliseren. Op deze manier ontvangt de Dutch Grand Prix waardevolle data, en krijgen de bezoekers een meer gepersonaliseerde ervaring. Als bezoekers niet meer kunnen komen, kunnen ze hun tickets eenvoudig verkopen via ons officiële reseller platform. Anders ontvangen zij hun tickets twee weken van tevoren om zwarte marktverkoop te voorkomen.

Tickets voor sponsors & partners

Naast de "gewone" tickets zijn er ook andere soorten tickets voor de Dutch Grand Prix. Zoals tickets voor sponsors en partners die het evenement mogelijk maken. Al deze bedrijven krijgen, afhankelijk van het contract, een bepaald aantal tickets voor de tribune of hun business lounge. Sponsors willen deze tickets flexibel verdelen onder hun relaties gedurende het jaar en niet afhankelijk zijn van de organisatie van de Dutch Grand Prix. Om dit efficiënt te faciliteren, maken zij gebruik van de Guest Manager. In dit systeem heeft elke sponsor een eigen omgeving waarin zij eenvoudig tickets kunnen toewijzen, herverdelen, annuleren en de zitplaatsen van hun gasten bepalen.

Een ticket bij boodschappen

Een van die sponsors is de Nederlandse supermarktketen Jumbo. In de laatste maanden voor het evenement hebben zij een leuke actie waarbij hun klanten vijftig procent korting krijgen op tickets als ze voor een bepaald bedrag aan euro's hebben besteed. Dit initiatief vereiste een aparte ticketingoplossing die CM.com faciliteerde. Dit werd gedaan door een volledig branded Jumbo ticketshop te bouwen via General Admission en 10.000 unieke kortingscodes te genereren om ervoor te zorgen dat gebruikers geen code deelden met vrienden.

Scan en geniet van de race

Als het weekend eindelijk aanbreekt, zullen hordes racefans zich naar het circuit begeven. Om ervoor te zorgen dat ze niet in een lange rij hoeven te staan, creëert ons team aan een solide toegangsplan. Er zijn meer dan 150 scanners actief voor 4 hoofdingangen, meerdere hospitality zones en parkeerplaatsen, dus het is belangrijk dat we ervoor zorgen dat onze scansoftware de juiste tickets goedkeurt bij de juiste ingangen. Ook ter plaatse blijft ons team gefocust en houdt de real-time statistieken in de gaten om te zien hoeveel fans er al binnen zijn en of er drukke gebieden zijn waar we moeten opschalen. Op die manier kunnen we voor iedereen een vlotte entree mogelijk maken en kan de race-ervaring zonder problemen beginnen.

Klaar voor volgend jaar

Nog voordat de Grand Prix van Nederland dit jaar van start gaat, gaat de ticketverkoop voor volgend jaar live voor alle trouwe fans. De Formule 1 Heineken Dutch Grand Prix heeft in de loop der jaren een uitgebreide database van racefans opgebouwd en deze opgeslagen in het Customer Data Platform. Van hieruit zal in de zomer de eerste campagne starten met een e-mail om je aan te melden voor de Formule 1 Heineken Dutch Grand Prix 2025. Naast dat de Dutch Grand Prix al vooruit kijkt, doen wij dat ook en we zijn enthousiast om de komende jaren bij te dragen aan de ultieme ticketing fanbeleving.

Ontdek hoe de Formule 1 Heineken Dutch Grand Prix & CM.com de ultieme fanervaring creëren

Was dit artikel interessant?
Deel het!
Esmee Spaan
Esmee Spaan,
Product marketeer Ticketing

Richt zich op het begrijpen van de behoeften en het gedrag van doelgroepen en trends binnen de markt om ervoor te zorgen dat ons verhaal en onze oplossingen optimaal op elkaar zijn afgestemd.

Laatste artikelen

live-boost-online
Mar 04, 2024 • Ticketing

6 manieren om de online ticketing van jouw museum of park te stimuleren

In een tijd waarin online gemak steeds meer de norm wordt, kiest een aanzienlijk deel van de bezoekers er nog steeds voor om hun tickets bij de ingang te kopen. Dit is jammer, gezien de talloze voordelen die verbonden zijn aan online ticketing, zowel voor de bezoekers als voor het museum of park zelf. Denk aan het vermijden van wachtrijen, extra inkomsten genereren en meer data verzamelen. Maar hoe kun je ervoor zorgen dat het gebruik van online ticketing wordt vergroot? Dat kan nog een uitdaging zijn, daarom hebben we zes ideeën op een rijtje gezet.

Jouw festival als eyecatcher
Dec 28, 2023 • Customer Experience

Jouw event als eyecatcher: 7 futureproof trends om op in te springen

In het overvolle eventlandschap is het steeds lastiger om je ticketsales op peil te houden. De concurrentie is enorm en iedereen richt zich op dezelfde doelgroepen. De kans is groot dat een event met holle programma’s en dure tickets over 5 jaar niet meer bestaat. Investeer in je merk, innoveer en spring in het oog, alleen dan heb je een stevige basis voor de toekomst. Wij geven je 7 trends om op in te spelen voor een futureproof toekomst.

live-event-trends
Sep 26, 2023 • Live

5 manieren om je sponsoromzet te laten groeien met een Event App

Veel festivals en events kampen met beperkte budgetten en zien een event app als overbodige luxe. Niets is minder waar, een event app hoeft helemaal geen kostenpost te zijn maar juist een extra revenue stream. Het voegt enorme waarde toe als digital assistent voor je bezoeker en anderzijds heb je een extra troef in handen om sponsors en partners meer veel meer exposure en ‘stage time’ te geven. Als jij je sponsors daarvan overtuigt, dan zullen ze meer dan blij zijn om ervoor te betalen en hoef je je geen zorgen meer te maken over je budget. 75% van de organisatoren die een sterke app gebruiken, weet meer geld te verdienen met de app dan dat het ze kost. Sterker nog, sommige festivals doen het zo goed dat de app-inkomsten een groot deel van hun hele technologiebudget kunnen dekken.

live-boost-your-ticket-sales
Jul 30, 2023 • Live

11 tips om de ticketverkoop van jouw evenement te boosten

Het is geen geheim dat het verkopen van tickets in de huidige tijd een uitdaging kan zijn. Vooral door inflatie zijn jongeren selectiever in het uitgeven van hun beschikbare inkomen. Daarnaast nemen ze ook vaak last-minute beslissingen, waardoor het moeilijker wordt om het evenementenbezoek ruim van tevoren te voorspellen. Niet te vergeten de hevige concurrentie op de markt. Dus, als je op zoek bent naar nieuwe manieren om sneller ticket te verkopen, zoek niet meer verder. Van het gebruik van nieuwe marketingkanalen tot het inzetten op datagedreven methoden en het benutten van loyale fans en influencers, hier zijn 11 innovatieve manieren om jouw evenement uit te verkopen.

live-online-ticketing-needs
Jul 24, 2023 • Ticketing

9 onmisbare features voor de online ticketshop van jouw museum of park

Een kaartje kopen bij de ingang van je park of museum is en blijft belangrijk, maar een online ticketsysteem is tegenwoordig niet meer weg te denken. Of je nu al online tickets verkoopt of ermee wilt starten, het kiezen van goede ticketing software kan ingewikkeld zijn. Zoek een partner die bijdraagt aan een soepele bezoekerservaring, die jou helpt efficiënter te werken en misschien zelfs extra inkomsten genereert. Om je op weg te helpen, zijn hier de 9 features die een goed online ticketingsysteem voor elk museum of park moet hebben.

live-increase-your-online-ticketing
Jul 18, 2023 • Ticketing

Starten met online ticketing: 10 redenen voor jouw museum of park

Digitalisering raakt steeds meer industrieën, waaronder de musea & parken industrie. Desondanks worden nog steeds de meeste tickets aan de kassa bij de deur verkocht in plaats van online. Dit is jammer, want er zijn talloze voordelen te behalen. Niet alleen zorgt het voor een soepele bezoekerservaring, maar het biedt ook interessante mogelijkheden voor je organisatie. In dit blog ontdek je de 10 belangrijkste redenen waarom je niet achter moet blijven bij deze digitale ontwikkeling.

ticketing-blog-featured-instagram-messaging-en
Jun 01, 2023 • Live

Level up met Instagram: Jouw ticket naar fanbeleving en het boosten van de ticketverkoop

In de razendsnelle wereld van vandaag is het een grote uitdaging voor ambitieuze eventorganisatoren om fans te boeien en blijvende loyaliteit te inspireren. Het lijkt soms een hevige strijd om effectieve strategieën te bedenken die de ticketverkoop stimuleren en jouw event laten opvallen in de bruisende industrie. Maar wat als we je vertellen dat er een game-changing geheim is voor succes? Maak je klaar om je socialemediakanalen nieuw leven in te blazen terwijl je een ongekende connectie maakt met je fans. Lees verder en ontdek hoe Instagram Marketing Messages je evenementenstrategie een revolutionaire boost kan geven en je een voorsprong geeft op de concurrentie.

data-live
May 27, 2023 • Live

10 voordelen van gecentraliseerde data voor jouw evenement

Veel evenementorganisatoren hebben goud in handen, namelijk data. Het goede nieuws is dat ze dit helemaal gratis krijgen vanuit hun ticketverkoop en andere interacties met hun bezoekers. Het enige probleem met data is dat veel organisatoren geen idee hebben wat ze ermee moeten doen, en dus niet in staat zijn om te profiteren van de inzichten dat het biedt. De eerste stap is om de voordelen ervan in te zien - lees dus verder en ontdek hoe data jouw evenement kan helpen.

Is this region a better fit for you?
Go
close icon